Thriftigo

Android a iOS aplikace a prezentační web

Vývoj mobilních aplikací pro Thriftigo

Co bylo výzvou

Thriftigo je náš vlastní startup a jeho posláním je ukázat světu, že si oblečení zaslouží druhou šanci. Cílem projektu bylo vyvinutí krásných mobilních aplikací pro všechny, které zajímá nakupování v second handu.

Vývoj mobilních aplikací pro iOS a Android a prezentační web pro Thriftigo

Thriftigo je náš vlastní startup a jeho posláním je ukázat světu, že si oblečení zaslouží druhou šanci. Cílem projektu bylo vyvinutí krásných mobilních aplikací pro všechny, které zajímá nakupování v second handu.

Klient:

Thriftigo logo

Datum: Listopad 2018

mobilní aplikaceresponsivní webandroidiosdesignuxbackendAPIprezentační webmobilní vývojwebový vývojtechnologická výzvabrandinglogo

Naše řešení

Řešení sestává z krásných nativních mobilních aplikací pro Android a iOS, které zobrazují všechny second hand obchody v okolí na mapě a nebo v seznamu s nejrůznějšími detaily, hodnocením a nákupními úlovky, které mohou vytvářet uživatelé aplikace. Thriftigo má také backend s API pro mobilní aplikace a administrací, a hezkou prezentační webovou stránku.

Funkcionalita

Mezi klíčové vlastnosti mobilních aplikací patří

Krásný design

Aplikace byly nadesignovány tak, aby byly hezké se spoustou animací, které je dělají pro uživatele ještě přívětivější. Mobilní aplikace obsahují množství grafiky a ikon přímo na míru pro ně. Taktéž jsme pro Thriftigo navrhli celou identitu značky včetně loga.

Místně specifické

Aplikace používají Vaši aktuální polohu k tomu, aby zobrazily nejbližší obchody včetně vzdálenosti, adresy a otevírací doby. I bez aktuální polohy lze však vyhledat jakýkoliv second hand obchod na základě jeho jména.

Komunita

Uživatelé mohou sdílet své nákupní úlovky přímo do aplikace, a tak mohou získávat uznání od ostatních. Aplikace tedy slouží také jako zdroj inspirace pro každý den díky nasdíleným nákupním úlovkům od ostatních uživatelů.

Prezentační web

Aplikace, celá mise Thriftiga a proč tento projekt děláme, je vysvětleno na hezké prezentační stránce se spoustou animací.

Thriftigo wave Thriftigo wave Thriftigo wave Thriftigo wave Thriftigo wave Thriftigo wave Thriftigo wave Thriftigo wave Thriftigo wave

UX analýza aplikací

Prvním krokem analýzy uživatelského zážitku (User Experience, UX) a uživatelského rozhraní je definice cílové skupiny (user target group) a objevení primárních aktérů či jejich person - je třeba zjistit, kdo je uživatelem aplikace, jak se chová, jaké má potřeby, k čemu bude aplikaci používat, apod.
Dalším krokem je formulace User Stories, pomocí kterých popisujeme, co budou jednotliví uživatelé v aplikaci moci dělat - jakým způsobem (a za jakým účelem) s ní budou interagovat. Následně připravujeme diagram uživatelské interakce (UID - User Interaction Diagram), který přiřazuje jednotlivé User Stories konkrétním obrazovkám aplikace, či částem systému.

Nejdůležitějším výsledkem analýzy uživatelského zážitku je prototyp nízké věrnosti (LFP - Low Fidelity Prototype). Ten přesně popisuje, jak by mělo vypadat uživatelské rozhraní každé obrazovky aplikace, z jakých komponent se budou obrazovky skládat a jakým způsobem bude uživatel s obrazovkou interagovat. Výše uvedené kroky děláme pro každou součást systému - analýza uživatelského zážitku bude tedy probíhat jinak pro mobilní aplikace a jinak pro prezentační webovou stránku.

UX analýza pro prezentační web UX analýza pro mobilní aplikaci UX analýza pro aplikace pro mobilní telefony UX analýza pro Android aplikaci

Design aplikací

Design je duší každé aplikace a je to nástroj, který bude tou viditelnou a vědomou součástí toho, jaký dojem si uživatelé z aplikace odnesou. A právě proto je potřeba věnovat designu péči, kterou si zaslouží. Zásadním předpokladem pro úspěšný design je fakt, že aplikace funguje a má správně navržené uživatelské rozhraní.

Thriftigo mobilní aplikace mají hezký design s celou škálou barev a animací, ikonky a ilustrace na míru. Také jsme dali spoustu lásky do úvodní - tutoriálové sekce aplikace, kde se uživatelé mohou dozvědět, co s aplikací všechno mohou dělat. Nakonec jsme vytvořili celou identitu značky Thriftigo.

Android a iOS aplikace

Mobilní design pro Thriftigo Mobilní design aplikací Thriftigo Design mobilních aplikací Thriftigo Design mobilní aplikace Thriftigo Design Android aplikace Thriftigo Design iPhone aplikace Thriftigo Design pro Thriftigo aplikaci iPhone design pro Thriftigo Android design pro Thriftigo Design aplikace Thriftigo

Thriftigo logo

Ilustrované ikony pro prezentační web

Ikony pro Thriftigo Ikony pro prezentační web Thriftigo Ilustrace pro prezentační web Thriftigo Ilustrace pro Thriftigo

Ikonky tagů v aplikaci

Vytvořené ikony kategorií
Thriftigo mobilní aplikace - Přidání úlovku

Vývoj aplikací

Teprve až když jsou všechny dílky skládačky na stole, můžeme začít závěrečný krok. Tím je samotný vývoj - proces, během kterého jsou nápad a výsledky analýz přetvořeny na samotný produkt za pomoci programování.

Backend je vyvinut v Ruby on Rails pomocí architektonického vzoru MVC. Nativní mobilní aplikace pro Android a iOS jsou vyvinuty pomocí MVVM v jazycích Swift a Kotlin. Mobilní aplikace komunikují s API na backendu a ukládají si data do lokální databáze, která jsou periodicky synchronizována s aktuálním stavem dat na backendu.

Thriftigo wave Thriftigo wave Thriftigo wave Thriftigo wave

Výsledek

Výsledkem je minimum viable product (MVP), který je používám prvními uživateli již ve 13 zemích. Kdokoliv z dalších zemí se může připojit k beta testerům na Thriftigo prezentačním webu (www.thriftigo.com) a získat časem hezké mobilní aplikace Thriftigo pro iOS a Android. Náš tým přidává do aplikací každý den další a další obchody a tyto obchody jsou poté okamžitě načteny do mobilních aplikací a zobrazeny na mapě a nebo v seznamu. Obchody mohou být navrženy kýmkoliv skrze aplikaci a nebo formulářové pole na Thriftigo webu. Thriftigo mobilní aplikace byly vydány v Q1 2019.

Mobilní aplikace

Vývoj iOS aplikace Thriftigo Vývoj mobilní aplikace Thriftigo Vývoj Android aplikace Thriftigo Vyvinutá aplikace Thriftigo pro Android Vyvinutá aplikace Thriftigo pro iOS Vývoj mobilních aplikací Thriftigo

Prezentační web

Vývoj prezentačního webu Thriftigo

Hledáte spolehlivého technologického partnera pro Váš projekt? Rádi o Vašem projektu
uslyšíme více.

Chci také aplikaci! Signslate
Zpět na začátek