Signslate

UX, Design a Prototyp mobilních aplikací pro Android a iOS

Prototyp mobilních aplikací pro Signslate

Co bylo výzvou

Signslate je mobilní aplikace, která propojuje přes video chat neslyšící s jejich tlumočníky. Jedním ze základních požadavků bylo, aby uživatelské prostředí aplikace bylo velmi vizuální - aby používalo ikony a obrázky místo textu jak jen je to možné.

Prototyp mobilních aplikací

Neslyšící čelí komplikacím s komunikací na denní bázi. Singslate jim poskytuje pomoc a vedení v těchto situacích. Mobilní aplikace musely být velmi opatrně nadesignovány pro oba typy uživatelů: neslyšící hledající pomoc na jedné straně a zkušení tlumočníci, kteří jim jsou schopni pomoci na straně druhé.

Klient:

Signslate logo

Datum: Září 2018

mobilní aplikaceandroidiosdesignuxprototyp

Naše řešení

Řešení sestává z analýzy uživatelského zážitku, designu a vytvoření interaktivního prototypu nativních mobilních aplikací jak pro iOS tak pro Android v aplikaci InVision. Prototyp je možno prohlížet skrze Invision aplikaci a chová se podobně, jako opravdová mobilní aplikace.

Funkcionalita

Mezi klíčové vlastnosti mobilních aplikací patří

Uživatelsky přívětivý

Design aplikace je srozumitelný a přátelský. Také jsme zde vytvořili sadu ikon na míru, aby bylo vysvětlování v aplikaci více vizuální než textové.

Přístupný

Mobilní aplikace je nadesignována, aby byla přístupná pro obě skupiny uživatelů - neslyšící a tlumočníky.

Pomoc

Neslyšící mohou dostat pomoc, když ji právě potřebují skrze videochat v aplikaci se zkušenými tlumočníky.

Komunikace

Signslate je most v komunikaci mezi dvěma skupinami uživatelů pro vzájemný prospěch.

UX analýza aplikací

Prvním krokem analýzy uživatelského zážitku (User Experience, UX) a uživatelského rozhraní je definice cílové skupiny (user target group) a objevení primárních aktérů či jejich person - je třeba zjistit, kdo je uživatelem aplikace, jak se chová, jaké má potřeby, k čemu bude aplikaci používat, apod.
Dalším krokem je formulace User Stories, pomocí kterých popisujeme, co budou jednotliví uživatelé v aplikaci moci dělat - jakým způsobem (a za jakým účelem) s ní budou interagovat. Následně připravujeme diagram uživatelské interakce (UID - User Interaction Diagram), který přiřazuje jednotlivé User Stories konkrétním obrazovkám aplikace, či částem systému.

Nejdůležitějším výsledkem analýzy uživatelského zážitku je prototyp nízké věrnosti (LFP - Low Fidelity Prototype). Ten přesně popisuje, jak by mělo vypadat uživatelské rozhraní každé obrazovky aplikace, z jakých komponent se budou obrazovky skládat a jakým způsobem bude uživatel s obrazovkou interagovat. Vytvořili jsme Low Fidelity Prototype pro obě platformy - jak pro iOS, tak pro Android.

Design aplikací

Design je duší každé aplikace a je to nástroj, který bude tou viditelnou a vědomou součástí toho, jaký dojem si uživatelé z aplikace odnesou. A právě proto je potřeba věnovat designu péči, kterou si zaslouží. Zásadním předpokladem pro úspěšný design je fakt, že aplikace funguje a má správně navržené uživatelské rozhraní.

Tato mobilní aplikace byla pečlivě nadesignována, aby byla hezká a zároveň přívětivá, se spoustou ikon a ilustrací na míru, aby poskytla jen ten nejlepší zážitek z použití jak pro neslyšící, tak pro tlumočníky.

Android a iOS aplikace

Vytváříme design mobilních aplikací

Aplikační ikona a ilustrace

Aplikační ikona Ilustrace

Výsledek

Výsledek je design a interaktivní prototyp nativních mobilních aplikací pro iOS a Android. Prototyp může být prohlížen v aplikaci InVision a zde již může být vidět, jak reálná aplikace bude fungovat, až bude vyvinuta.

S tímto prototypem může být již projekt testován a ověřován se zákazníky a jejich zpětná vazba našemu klientu, realizačnímu týmu, který stojí za aplikací, pomůže se posunout do další fáze projektu.

Prototyp v InVision

Prototyp mobilních aplikací v InVisionu

Android a iOS aplikace

Mobilní design Design mobilní aplikace Design aplikace Design mobilních aplikací Design aplikace pro mobil Design mobilní aplikace Design pro Android Design pro iPhone

Hledáte spolehlivého technologického partnera pro Váš projekt? Rádi o Vašem projektu
uslyšíme více.

Chci také aplikaci! Thriftigo Harley-Davidson
Zpět na začátek